Kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi çekme kararı verenler için kredi başvurusunun detaylarını araştırdık. İşte kolay kredi başvurusu yapmanın yolları…

0
4708

Krediye ihtiyacınız var ve bunun için kara karara ne yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? O halde bu ihtiyacınız doğrultusunda bir an önce harekete geçmelisiniz. Ev, araba vs. yani neye ihtiyacınız varsa ona uygun kredi seçeneklerini araştırmalısınız. Bankaların müşterilere sunduğu pek çok kredi seçeneği bulunuyor. Bu seçeneklerden size uygun olanı belirlemeden önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Araştırmanızı tamamladıktan sonra başvuru için şu yolları izleyebilirsiniz;

Banka şubesinden kredi başvurusu

Sağlıklı bir iletişim için yüz yüze konuşmak şart! Hal böyle olunca kredi çekmek isteyenlerin çoğu banka şubesine giderek birebir iletişim kurmayı tercih ediyor. Şubeye gitmek kredi başvurusu seçeneklerinin ilk sırasında yer alıyor. Fakat banka şubesinde vakit kaybı yaşamak istemiyorsanız önceden çekeceğiniz kredi türü hakkında bilgi edinmelisiniz. Araştırma esnasında kredi hakkında aklınıza takılan soruları görevliye sorabilir ve size en uygun krediyi öğrenebilirsiniz.

Genellikle bankalar kredi başvurusunda şu evrakları istiyor; nüfus cüzdanı, ikamet belgesi adınıza kayıtlı son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturası. Bazı bankalar içinse T.C kimlik numarası yeterli. Dolayısıyla tüm bu detayları önceden araştırarak şubeye gitmeden önce yaşayabileceğiniz vakit kaybına karşı önlem alabilirsiniz.

Online kredi başvurusu

“Online kredi başvurusu” internet aracılığı ile kolaylıkla kredi başvurusunda bulunmanıza olanak tanır. Şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi başvurusu için sadece internetten başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Başvuru formunda şubeden daha az bilgi sorulmaktadır. Ayrıca SMS göre de daha fazla bilgi istenmektedir. Ön başvuru formunuzun son aşamasında ise karşınıza ne kadar kredi alabileceğinizi dair bir bildirim çıkmaktadır. Son olarak başvuru yaptığınız banka bu aşamaların ardından krediniz hakkında sizi bilgilendirmektedir.

SMS ile kredi başvurusu

Hemen hemen her banka şubeye gitmeden kredi başvurusunu cepten SMS yoluyla yapma imkanı sunuyor. Bunun için sadece bankanın istediği numaraya T.C numaranızı SMS ile göndermelisiniz. Bu yolla kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilir ve cepten kredi ön başvurusunda bulunabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.