Litecoin Nedir?

0
5597

Dijital bir para birimi olan Litecoin, herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmeyen bir açık kaynak global ödeme ağına dayanmaktadır. Litecoin hızlı blok oluşturma oranı ve çalışma düzeninin bir kanıtı olarak scrypt tabanlı bir işlem algoritması kullanımı yönüyle Bitcoin’den farklıdır. Litcoin, Bitcoin protokolü üzerine kuruludur ve Bitcoin’in altcoinidir. Ayrıca Litcoin madenciliğinde üstün bir bilgisayar gücü gerektirmemesiyle de Bitcoin’den ayrılmaktadır.

Bitcoin’den sonra en fazla kullanılan dijital para birimi olan Litecoin ile bir bankaya gerek kalmadan sadece internetten dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz herkese kolaylıkla ödeme yapabilirsiniz.

Litecoin’in yaratıcısı kimdir?

Google mühendisi Charlie Lee, Litecoin’in yaratıcısıdır.

Lİtecoin’nin yanı sıra yatırım yapabilecek diğer dijital para birimleri nelerdir?

Teknolojinin hayatımıza getirdiği yeniliklerle beraber alışkanlıklarımızda değişti. Durum böyle olunca her yeni bir gün farklı bir uygulama hayata geçiriliyor. Bunlardan en dikkat çekeni ve son 10 yılın en önemli iktisadi gelişmesi ise dijital para birimleri. Bitcoin ve Litecoin ise en çok kullanılan dijital para birimlerinden. Bitcoin ve Litecoin’in yanı sıra yatırım yapabileceğiniz başlıca dijital para birimlerini ise şöyle; Namecoin, Feathercoin, Primecoin, Megacoin, Infinitecoin, Quark Coin ve Peercoin.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.