Bitcoin – BTC/USD Paritesi

0
6809

Bitcoin – BTC USD

Bitcoin, dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz herkese kolaylıkla ödeme yapmanıza olanak tanıyan ilk dijital para birimidir. 3 Ocak 2009’da hayata geçirilen Bitcoin teknolojisi, dağıtımlı bir ağ üzerinden işler. Transfer işlemleri ve para oluşumu bu ağ üstünden yapılır. Bitcoin sisteminde kullanıcılar birbirlerine doğrudan transferler yapabilir. Bu da dağınık bir kayıt ve mutabakat sistemine kaydedilir, ismine ise Blockchain (blokzinciri) denir.

Bitcoin’le istediğiniz her şeyi satın alabilir, dijital paranızı dolar veya Türk Lirası gibi para birimleriyle takas edebilirsiniz.

Deneysel olarak başlatılan Bitcoin, belirli bir merkeze bağlı değildir. Bitcoin, yeni bir ödeme sistemi ve tamamen dijital bir para sağlayan bir konsensüs ağıdır.

Bitcoin fiyatını neler etkiler?
Piyasadaki arz ve talep koşulları Bitcoin’in değerini belirlemektedir. Bitcoin’e olan talepte bir artış söz konusu olduğunda fiyatı yükselmekte, tam tersi durumda ise fiyatta düşüş meydana gelmektedir. anapara.com’dan bitcoin fiyatlarını takip edebilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.