Lüks Kadife – LUKSK Hisse Senedi

0
5350

LÜKS KADİFE TİCARET VE SANAYİİ A.Ş. – LUKSK

1972 yılında Kayseri’de kurulan Lüks Kadife Ticaret Ve Sanayii A.Ş., tekstil sektöründe hizmet vermektedir. Üretimini Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde 13.716 metrekare kapalı alan olmak üzere 44.821- metrekare alanda faaliyetini sürdüren Lüks Kadife’nin yüzde 85 hissesi Küçükçalık Grubu’na aittir.

Tekstilde boyama ve finish yapabilen tek fabrika olan entegre üretim tesisi ile Lüks Kadife, boyama aşamasında Küsters kontünü boyama makinesinde yapılan boyama işlemini takiben, apre ve fırçalama işleminden sonra finish makas, fırçalama işlemi neticesinde mamül kumaş halini almaktadır. Ürünlerini gerek dış pazar gerekse iç pazarda satışa sunmakta olan Lüks Kadife, üretiminin yüzde 50’sini döşemelik ve perde, yüzde 50’sini de giyimlik kadife üzerine gerçekleştirmektedir. İtalya, Belçika, Fransa, İngiltere, İspanya ve Amerika’ya mamul ve ham bez ihracatı yapan Lüks Kadife ürünlerini İkea, Next, M&S, Zara, Vakko, Altınyıldız gibi mobilya, ev tekstili ve giyim markaları kullanmaktadır.

LUKSK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Lüks Kadife imalat sanayii, dokuma, giyim eşyası ve deri, dokuma sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Lüks Kadife, Borsa İstanbul’da BIST KOBI SANAYİ endeksine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.