Memduh Boydak serbest bırakıldı

0
334

Kayseri’de düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak’la birlikte 3 kişi adli kontrol şartıyla savcılıktan serbest bırakılırken, 4 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Dün Kayseri'de yapılan paralel yapı iddiası operasyonunda aralarında tanınmış işadamlarının da bulunduğu 11 kişi, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. TÜSİAD TEPKİ GÖSTERMİŞTİ Boydak'ın gözaltına alınmasına TÜSİAD'dan sert tepki gelmişti.

TÜSİAD dün konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Memduh Boydak’ın bu sabah gözaltına alındığı haberi karşısında Yönetim Kurulumuz derin bir üzüntü ve kaygı duymaktadır. Memduh Boydak iş dünyasının itibarlı, saygın ve değerli bir mensubudur, Memduh Boydak’ı, hakkındaki soruşturmadan aklanarak, bir an önce aramızda görmeyi umut ediyoruz. Bu üzücü olay vesilesiyle, iş dünyasını ağır ithamlarla sürekli tedirgin eden kasvetli atmosfere dikkat çekmek ve bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz" ifadeleri kullanılmıştı.

''BOYDAK'IN EKSİKLİĞİNİ HİSSEDİYORUZ'' Bugün ise TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, "TÜSİAD Yönetim Kurulu olarak Memduh Boydak’a bir kez daha geçmiş olsun diyoruz. Dün de bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmıştık. Bugün burada sayın Boydak’ın eksikliğini gerçekten hissediyoruz" açıklamasında bulundu. KAYSERİLİ BOYDAK GRUBU, 'İSTİKBAL' MARKASIYLA TANINDI Mobilya, enerji, kablo, demir-çelik, tekstil ve kimya alanlarında faaliyet gösteren Boydak Holding, 1957’de temelleri Kayseri’de atılan bir grup. Halen bünyesinde 41 ayrı şirket bulunduran Boydak Holding çatısı altında İstikbal, Bellona, Mondi, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi markalar bulunuyor. 2014 yılında yüzde 5,7 büyüme ile 6.5 Milyar TL ciro gerçekleştiren Boydak, 2015 yılı için ise ciro hedefini 7,2 milyar TL olarak açıklamıştı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.