Moody’s dolar için ne dedi?

0
2567

Kredi derecelendirme şirketi Moody's, doların güçzlenmesinin, küresel istihdam artışını destekleyeceği ve özellikle yüksek işsizlik sorunu bulunan ülkelere destek olacağını öngördü.

DOLAR NE KADAR?

Moody's Başekonomisti John Lonski'nin kaleme aldığı "Güçlü dolar kredilerde istikrarlı görünümü destekliyor" başlıklı değerlendirme raporunda, küresel düzeyde şirketlerin kredi kalitelerini iyileşmesinde en önemli etkenlerin başında, ABD dış ticaret açığını artıran ABD harcamalarında hızlanmanın ve güçlü doların geldiğine çekildi.

Raporda, ABD'nin genişleyen dış ticaret açığının, istihdam açığı bulunan ülkelerde istihdam artışı sağlayacağına dikkat çekildi.

İstikrarlı küresel görünümün, Çin ekonomisinde itidalli yavaşlama ve dengelenmeye ve deflasyon riskini azaltmayı hedefleyen para politikalarına dayandığının altı çizilen raporda, güçlü doların ABD dışındaki ekonomilerde nakit akışlarını da yoluna koyacağına dikkat çekildi.

Raporda, güçlü doların, "Godot'yu bekler gibi ısrarla yüksek enflasyonu bekleyen finansal piyasalar" için de olumlu bir gelişme olduğu vurgulandı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.