Mükemmel görünmenin sırları

Mükemmel görünmeyi istemez miydiniz? Evet, dediğinizi duyar gibiyim. O halde sizin için mükemmel görünmenin sırlarını paylaşabiliriz.

0
4431

Mükemmel görünmek zor değil sadece kuralları bilmek gerekiyor. İşte mükemmel görünmenizi sağlayacak o maddeler:

Ne giyeceğinize bir gün önceden karar verin

Mükemmel görünmek istiyorsanız bir gün önceden ne giyeceğinize karar vermelisiniz. Eğer sabah kalktığınızda ne giyeceğinizi düşünerek vakit harcarsanız, işe geç kalacağım endişesi ile istemediğiniz şeyleri giymek zorunda kalabilirsiniz. Bunu yaşamamak için akşamdan plan yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Cildinize iyi bakın

Sağlıklı bir cilt daha mükemmel görünmenizdeki en büyük etkenlerden biridir.  Bu sebeple cildinize iyi bakmalısınız. Cilt tipinize uygun ürünler almalı ve bunların dermatolojik olmasına dikkat etmelisiniz. Her akşam uyumadan önce bu ürünlerden biri olan toniği ve nemlendirici kremi uygulamalısınız. Gözaltı için de dairesel masajlar yaparak gözaltı nemlendirici kremini kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bunların yanı sıra ekstra para harcamamak adına haftada bir ya da iki olmak üzere evinizde uygulayabileceğiniz basit cilt maskeleriyle kendinizi şımartabilirsiniz.

Dağınık topuzla mükemmel görünün

Mükemmel görünmenin bir diğer yolu da dağınık topuz. Dağınık topuz her zaman düz bir saçtan daha etkilidir. Saç bandı yardımıyla sadece 5 dakika içerisinde dağınık topuz yapabilir ve daha şık görünebilirsiniz.

Acil durum kitini yanınızdan ayırmayın

Her gün makyaj yapmaktan kaçınmalı ara sıra cildinizi dinlendirmelisiniz. Fakat tam da makyaj yapamadığınız günde hoşlandığınız kişiden çıkma teklifi aldınız. Telaş etmeyin! Tam bu esnada imdadınıza acil durum kiti yetişiyor. Acil durum kiti içinde yer alması gerekenler ise şöyle; maskara, kapatıcı,  far, ruj, toka,  göz kalemi, birkaç takı, parfüm, tarak, saç spreyi ve nefes ferahlatıcı şeker.

Makyajınızı temizleyin

Mükemmel kadın makyajını temizlemeden uyumaz. Cildinizin zarar görmemesi adına uyumadan önce mutlaka makyajınızı temizlemelisiniz. Makyajınızı çıkardıktan sonra yüzünüze nemlendirici uygulamalısınız.

Kapatıcı kullanın

Uykunuzu alamadınız ve suratınız berbat mı görünüyor? Korkmayın kısa sürede mükemmel görünmeniz basit. Çözüm ise; kapatıcı ve beyaz kalem kullanın. Kapatıcı ve beyaz kalem kullanarak zinde görünebilirsiniz. Ayrıca gözlerinizin çevresine açık ve parlak gölgeler uygularsanız böyle zamanlarda en iyi kurtarıcınız olabilir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.