Panora GYO – PAGYO Hisse Senedi

0
1072

PANORA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – PAGYO

2004 yılında kurulan Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., gayrimenkul işletmeciliği alanında faaliyet göstermektedir. Ankara’da bulunan Panora Alışveriş Merkezi’nin her türlü yönetim ve servis hizmetlerini sağlamak, AVM için ihtiyaç duyulacak her türlü reklam, ilan, promosyon ve organizasyon faaliyetlerini yürütmek amacı ile 2007 yılının Temmuz ayında sermayesinin yüzde 80’lik kısmının Panora GYO, yüzde 20’lik kısmının ise ortakları tarafından karşılandığı “Panora İşletmecilik ve Ticaret A.Ş.” unvanlı işletme şirketi kurulmuş, yapılan hizmet sözleşmesi ile de çarşımızın işletme faaliyetleri bu şirkete devredilmiştir.

Panora GYO, yapımı üç yılda tamamlanarak hizmete açılan Panora Alışveriş Merkezi’nin, 2009 yılında ICSC (International Council of Shopping Centers – (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği)’nin her yıl düzenlediği Europian Shopping Centre Awards (Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Yarışması)’nda Certificate of Merit (Jüri Özel Ödülü) alan AVM’yi güçlü ve uluslararası markalarla destekleyerek ziyaretçi sayısını artırmak, sürekliliği olan, güçlü yönlerini ön plana çıkaran, yenilikçi ve farklı trendleri takip eden, sosyal sorumluluğunun bilincinde, halkla ilişkiler kampanyalarına önem veren, marka sadakati yaratan, sosyal imajı güçlü, yaşam alanı olgusunu yerleştirmektir.

PAGYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Panora GYO’nun ana faaliyet konusu gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. Panora GYO, mali kuruluşlar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Panora GYO, Borsa İstanbul’da BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. / BIST 100 / BIST MALİ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.