Penguen Gıda – PENGD Hisse Senedi

0
1252

PENGUEN GIDA SANAYİ A.Ş. – PENGD

1989 yılında Bursa’da kurulan Penguen Gıda Sanayi A.Ş., Avrupa standartlarına uygun dizayn edilen fabrikası, makine parkları ve depoları ile 23 yılda 10 kat büyüyerek, 1996 yılında yurt içi pazara da yöneldi. Penguen Gıda, 250 bin metrekare açık arazi üzerine kurulu 75 bin metrekare kapalı alanda dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

Avrupa standartlarını ülkemize ilk getiren firma olma özelliğini çeşitli kulvarlara taşıyan Penguen Gıda, ISO 22000 (HACCP) ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Standartları’nın yanı sıra EFSIS (Avrupa Gıda Güvenliği Denetim Kurumu) tarafından dünyada sayılı markalara verilen en üst düzey kalite belgesi olan “BRC-A Kalite” belgesine sahip bir kuruluştur. Konserve ürünleri ilk kez sağlıklı cam kavanozda sunan ve reçel, sebze konserveleri, hazır yemekler, haşlanmış bakliyatlar, salça, turşu ve dondurulmuş gıda gibi yüzde 100 yerli üretimden elde ettiği ürün çeşidini her geçen gün zenginleştiren Penguen Gıda; bugün 8 bölge müdürlüğü ve 40 bayiden oluşan yaygın dağıtım kanalı ile tüm ürünlerini Türkiye’nin her köşesine ulaştırmaktadır.

PENGD işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Penguen Gıda’nın ana faaliyet konusu konserve, reçel, turşu ve dondurulmuş meyve, sebze üretimi ve satışıdır. Penguen gıda imalat sanayii, gıda, içki ve tütün, gıda maddeleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Penguen Gıda, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST Bursa / BIST ANA / BIST TÜM / BIST SINAİ / BIST GIDA, İÇECEK endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.