Pınar Et – PETUN Hisse Senedi

0
4482

PINAR ENTEGRE ET VE UN SANAYİİ A.Ş. – PETUN

1973 yılında kurulan Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş., gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu bünyesinde, Pınar Süt, Pınar Et, Yaşar Birleşik Pazarlama, Çamlı Yem Besicilik, Pınar Su, ve Pınar Foods şirketlerinde, 5 binden fazla çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İlk sağlıklı uzun ömürlü sütü, ilk hazır mayonezi, ilk krem peyniri, ilk dondurulmuş et ürünlerini, ilk paketli hindi ürünlerini ve ilk geri dönüşsüz ambalajlı suyu Türk insanına sunan Pınar, sahip olduğu geniş ürün yelpazesinin her üyesinin Pınar imajı şemsiyesi altında olmasına dikkat etti ve toplam marka imajını büyüterek sürdürmektedir.

PETUN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Pınar Et’in ana faaliyet konusu et ve et mamulleri üretimidir. Pınar Et imalat sanayii, gıda, içki ve tütün, gıda maddeleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Pınar Et, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST GIDA, İÇECEK / BIST TÜM / BIST TEMETTÜ / BIST İzmir / BIST SINAİ / BIST YILDIZ / BIST KURUMSAL YÖNETİM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.