Piyasalarda Fed ve Samsung endişesi 12.10.2016

Küresel piyasalar, Fed`in faiz artırımına gideceğine ilişkin beklentilerin güçlenmesi ve Samsung`daki düşüşün sürmesinden dolayı tedirgin.

0
762

Asya hisse senetleri, yatırımcıların Fed’in faiz artırımına ilişkin beklentilerin güçlenmesinden endişe duymaları ve Samsung Electronics Co.’nun kayıplarını genişletmesi ile birlikte düşüşünü dördüncü güne taşıdı.

Petrol, Rusya’nın OPEC’in petrol üretimini sınırlama kararına tam olarak uymayabileceği endişesi ile kayıplarını korurken, sterlin ralli yaptı.

MSCI Asya Pasifik Endeksi üç haftanın en yüksek seviyesinden geriledi. Samsung, sorunlu ürünü Galaxy Note 7’nin üretimini durdurduğunu açıklamasının ardından, son beş yılın en büyük üç günlük düşüşüne yöneldi.

Sterlin, İngiltere Başbakanı Theresa May’in ülkesinin Avrupa Birliği’nden çekilmesi için oluşturduğu planın Parlamento’da oylanmasına olanak tanınması gerektiğini söylemesinin ardından dolar karşısında yüzde 1.5 yükseldi.

ABD para biriminin 10 önemli para karşısındaki seyrini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi temmuz ayından bu yana en yüksek seviyesinden gerilerken, Avustralya doları güçlendi. ABD petrolü varil başına 51 doların altında işlem gördü.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.