Piyasalarda yılın son günü

0
749

 Standard & Poor's 500 (S&P 500) endeks vadeli kontratları, dün ABD hisse senetlerindeki düşüşün ardından yatay seyretti. Hong Kong ve Sydney'de piyasalar bugün yarım gün çalışacak. Avrupa hisse senetleri 2002'den bu yana en kötü Aralık ayı performansını daha da genişletti. Offshore yuan, ülke içi ve dışı kur seviyeleri arasındaki farkın açılmasının ardından, Çin'de en az iki yabancı bankanın sınır ötesi yuan işlemlerinin askıya alınması ile birlikte zayıfladı.

Petrol, ABD'de petrol stoklarındaki beklenmedik yükseliş sonrası varil başına 37 doların altına geriledi ve düşüşünü ikinci yıla taşıdı. Hong Kong'da işlem gören Çin hisse senetleri dalgalı seyrederken, dolar kazançlarını korudu. Japonya, Güney Kore, Tayland, Endonezya ve Filipinler'de piyasalar tatil nedeniyle kapalı.

Petrol New York'ta varil başına 36.83 dolardan işlem görürken, Brent petrolü 36.37 dolar seviyesindeydi. Standard & Poor's 500 (S&P 500) endeks vadeli kontratları, dün ABD hisse senetlerindeki düşüşün ardından yatay seyretti. Hong Kong ve Sydney'de piyasalar bugün yarım gün çalışacak. Avrupa hisse senetleri 2002'den bu yana en kötü Aralık ayı performansını daha da genişletti. Offshore yuan, ülke içi ve dışı kur seviyeleri arasındaki farkın açılmasının ardından, Çin'de en az iki yabancı bankanın sınır ötesi yuan işlemlerinin askıya alınması ile birlikte zayıfladı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.