Politeknik – POLTK Hisse Senedi

0
903

POLİTEKNİK METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – POLTK

1985 yılında kurulan Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., alüminyum yüzey işlem kimyasallarını kendi tesislerinde üretip müşterilerin hizmetine sunan, dünyadaki az sayıdaki firmadan biri ve ülkemizdeki ilk ve tek firmadır.Uluslararası ölçekte sektörün en güvenilir ve saygın firmaları arasında yer alan Politeknik Metal, alüminyum yüzey işlem sektöründe tecrübesi ve uzmanlığı sayesinde, kaliteden ödün vermeden bir dünya markası haline dönüşmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Politeknik Metal bugün Tuzla’daki 3 bin metrekarelik alanda kurulu tesislerinde yılda yaklaşık 5 bin ton alüminyum yüzey işlem kimyasalı üretip bunun yüzde 40’ını 20’yi aşkın ülkeye ihraç etmektedir.

POLTK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Politeknik Metal’in ana faaliyet konusu yüzey işlem kimyasal malzemelerinin üretimidir. Politeknik Metal, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Politeknik Metal, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST İstanbul / BIST KOBI SANAYİ / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST SINAİ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.