Prysmian Kablo – PRKAB Hisse Senedi

0
4517

TÜRK PRYSMİAN KABLO VE SİSTEMLERİ A.Ş. – PRKAB

2011 yılında Prysmian ve Draka arasında gerçekleşen birleşmeyi takiben, enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe lider olan Prysmian Group’un Türkiye operasyonu olarak kurulan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş., 1964 yılından bu yana Mudanya’da üretimini sürdürmektedir. 180 bin metrekarelik açık alanda ve 79 bin metrekare kapalı alanda faaliyet göstermektedir. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar, Türk Prysmian’ın tam kapsamlı ürün yelpazesi içinde bulunmaktadır.

Draka ile, sadece ana ortaklar seviyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar ürün yelpazesine ekleyen Türk Prysmian, 22 bin farklı kablo üretimi yapılabilmektedir. Türk Prysmian’ın kurulu kapasitesi uluslararası pazarlarda da rekabet edebilecek seviyededir. Türk Prysmian, aralarında Azerbaycan, Barbados, Çin, Fransa, Irak, İngiltere, Kuzey Afrika, Ortadoğu ülkeleri, Papua Yeni Gine, Sri Lanka, Şili, Türkmenistan ve Ürdün gibi çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

PRKAB işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Türk Prysmian’ın ana faaliyet konusu elektroteknik sahada hernevi kablo ve iletkenler, makina, aparay, alet ve edavat ve bunların parça ve teferruatı, ham ve yardımcı, yarımamul ve mamul maddeler ve sair bilcümle mevaddin imali, ithalat-ihracat ve ticaretini yapmak, mukavelesinde yazılı diğer işlerdir.

Türk Prysmian, Borsa İstanbul’da BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST SINAİ / BIST ANA / BIST Bursa / BIST METAL EŞYA, MAKİNA / BIST TÜM / BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.