Putin’den Erdoğan’a ret

0
2750

Rusya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme talebine olumsuz yanıt geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in danışmanı Yuri Ushakov Ankara Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili özür dilemeye hazır olmadığı için Putin'in Erdoğan ile görüşmeyi reddettiğini söyledi. Ushakov, basının Putin'in neden Erdoğan ile görüşmeyi reddettiği sorusuna, "Uçağın düşürülmesi olayıyla ilgili olarak Türkiye'nin özür dilemeye isteksiz olduğunu görüyoruz" cevabını verdi. Ushakov, Ankara'dan daha önce iki liderin 30 Kasım'da Paris'teki iklim konferansı sırasında olası bir görüşme hakkında talep geldiğini ve Putin'e gün içinde talebin iletileceğini söyledi.

Putin, Paris'te İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Suriye krizi ve İsrail-Filistin sorununu görüşecek. Ushakov'un verdiği bilgiye göre Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile de Suriye ve Ukrayna hakkında görüşecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN YANIT GELMİŞTİ

Kremlin'in "Erdoğan görüşme talep etti" sözlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan da konuyla ilgili açıklama yapılmıştı. Cumhurbaşkanlığı açıklamasında, "Paris te Putin'le görüşme ihtimal dahilindedir. Saati belirlenmiş ikili görüşme söz konusu değil" denilmişti. PARİS'TE İKLİM ZİRVESİ  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi'nin 21. Taraflar Konferansı için 30 Kasım'da Fransa'nın başkenti Paris'te olacak

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.