Şanlıurfa’da patlama…

0
2624

Bölgedeki hastanelerde 100'e yakın yaralının tedavisi sürüyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde bugün saat 12.00 civarında bir "terör saldırısının" yaşandığı kaydedildi. Bölgede incelemelerde bulunmak üzere teknik bir ekibin görevlendirildiği de belirtilerek, güvenlik güçlerinin vatandaşların emniyetini sağlamak üzere gereken tüm tedbirleri aldığı bildirildi.

Açıklamada daha sonra şunlar kaydedildi: "Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz. Ülkemizin huzur ortamına kastetmiş bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, hayatını kaybetmiş olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." Bakanlık, saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa sürede bulunarak, faillerinin yargı önüne çıkartılacağını da belirtti.

PARÇA TESİRLİ BOMBA

Patlamaya parça tesirli bombanın yol açtığı iddia edilirken; görgü tanıkları ve Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, intihar saldırısı ihtimali olduğunu söyledi.

PATLAMA ÖNCESİ SON FOTOĞRAF

İlçedeki kültür merkezinin önünde meydana gelen patlamanın hemen öncesine ait fotoğraflar da paylaşıldı. Fotoğrafta gençler çay içerlerken ve basın açıklaması için hazırlık yaparken görülüyor.

ÜÇ BAKAN ŞANLIURFA'YA GİDİYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki patlamayla ilgili, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e bölgeye gidip olayı yerinde inceleme talimatı verdiği bildirildi. Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Başbakan Davutoğlu'nun, olayı yakından takip ettiği, olayın hemen ardından İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk'ten Suruç'taki gelişmeler ile ilgili bilgi aldığı kaydedildi. Açıklamada, "Sayın Başbakanımız Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e bölgeye gidip olayı yerinde inceleme talimatı vermiştir" denildi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.