Sebep siber saldırı mı?

0
2501

Gazetecilere açıklama yapan Yıldız'a Başbakan Davutoğlu'nun "Terör dahil her ihtimal araştırılıyor" açıklaması soruldu. Davutoğlu'nun açıklamayı bir soru üzerine yaptığını belirten Yıldız, "Bir soru üzerine sayın başbakanımız bu cevabı vermiş bulunuyor. Bu az mı çok mu ihtimal bunu söyleyemem? Siber saldırı mı var? Bunların her birini anlık takip ediyoruz" diye konuştu.

Şu anda aslolan istemediğimiz durumdan hızlıca kurtulmak. Sebebi ile ilgili açıklama yapmak şu anda doğru olmaz" diye konuştu. Şu anda Ankara'da TBMM'de dahil olmak üzere büyük bir kesime elektrik verilmeye başlandığını belirten Yıldız, "Farklı sebepleri olabilir. Bizmi için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak ve bütün illerimize elektrik vermek" ifadesini kullandı.

Yıldız, arızanın meydana geldiği saat olarak açıklanan 10.36'nın arzın fazla talebin az olduğu bir dönem olduğunu belirtti ve şöyle devam etti: "Enerji yetersizliği söz konusu değil. İletim hatlarından kaynaklanıyor olabilir. Nedenini arkadaşlarımla sıcağı sıcağına takip ediyorum. Bu kadar geniş bir alanda bir kesinti yaşanmamıştı. Çok uzun sürmemesini temenni ediyorum."

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.