Tukaş Gıda – TUKAS Hisse Senedi

0
4737

TUKAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – TUKAS

1962 yılında Manisa’da kurulan Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Genel Müdürlüğü İzmir Torbalı’da bulunan Tukaş, üretim faaliyetlerini İzmir’in Torbalı ve Balıkesir’in Manyas ilçelerindeki fabrikalarında gerçekleştirmektedir. Ürünlerini TSE-EN-ISO 22000 Gıda Güvenliği ve FSSC 22000 Kalite Yönetim Sistemi’yle üretmekte olan Tukaş, uluslararası gıda platformunda geçerli olan IFS (International Food Standard), BRC (British Retail Consortium), Helal Gıda ve Kosher belgelerine sahiptir.

“Güvenli gıda, tarladan başlar.” bilinciyle çıktığı lezzet yolculuğunda, tarımsal ham maddeleri sahiptir. “Güvenli gıda, tarladan başlar.” bilinciyle çıktığı lezzet yolculuğunda, tarımsal ham maddeleri “kontrollü tarım sistemi” ile tedarik etmekte; hasat mevsiminde tarlalardan özenle toplanan taze sebze ve meyveleri anında işleyip güvenli gıda olarak “Tukaş” markasıyla tüketicilere sunmaktadır.

TUKAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Tukaş’ın ana faaliyet konusu başta salça, sebze konserveleri, turşu, reçel, sos ve dondurulmuş gıda olmak üzere her türlü gıda maddesinin üretimi ve pazarlanmasıdır.

Tukaş, Borsa İstanbul’da BIST İzmir / BIST TÜM / BIST GIDA, İÇECEK / BIST 100 / BIST SINAİ / BIST ANA endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.