Ucuz Araç Kiralama ve Araç Kiralamada Püf Noktalar

Ucuz araç kiralamanın yolları ve araç kiralarken dikkat etmeniz gereken önemli konular

0
1475

Arabanın bir lüks olmaktan çıkıp, ihtiyaç haline geldiği günümüzde günlük araç kiralama önemli bir sektör haline geldi. Küçük ve büyük birçok firmanın yer aldığı araç kiralama da, dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizin için araştırdık.

Kiralama yapacağınız firmayı araştırın

Araç kiralamadan önce mutlaka fiyat karşılaştırması yapın ve firmaların sunduğu indirim fırsatlarına bakın. Bu sayede en uygun fiyat fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca, araç kiralama firmasına gittiğiniz zaman aklınıza gelen tüm soruları sormaktan çekinmeyin.

Tercihiniz küçük araç yönünde olsun

Araç kiralarken, eğer özel bir nedenle kiralamıyorsanız, küçük araçları tercih edin. Çünkü küçük araçların fiyatı hem daha uygun, hem de yakıt tüketimleri daha düşüktür. Ayrıca, internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlarda, küçük araç seçerseniz, eğer firmanın elinde küçük araç kalmadıysa ücretsiz olarak kiralayacağınız aracı yükseltebilirsiniz.

araç kiralama

Mutlaka yakıt durumunu kontrol edin

Araç kiralamada, yakıt deposu tam dolu olarak aldığınız bir aracı, aynı şekilde yakıt deposu dolu olarak teslim etmeniz gerektiği için yakıt deposunun durumunu mutlaka kontrol edin. Türkiye’de genellikle kiralık araçlara, aracı hareket ettirecek kadar yakıt koyulduğu için sizi idare edebilecek kadar yakıt koymanız sizin yararınıza olacağını unutmayın. Çünkü aldığınızdan daha az yakıtla aracı teslim ederseniz, bunun ücreti sizden tahsil edilmesine rağmen, daha fazla yakıtla dönerseniz, aradaki farkın ödenmesi söz konusu değildir.

Aracın sigortasını ihmal etmeyin

Araç kiralama konusunda en fazla önem verilmesi gereken noktalardan birisi de, aracın sigortasının olup olmadığı ve sigortasının neleri kapsayıp kapsamadığı konusudur. Unutmayın ki, sigortasız araçtaki olası hasarlardan siz sorumlu olursunuz.

Elektrikli otomobil modelleri için tıklayın!

Kiralama sözleşmesine dikkat edin

Her ne kadar araç kiralamak son derece basit olsa da, imzaladığınız sözleşmedeki maddeler, size bazı sorunlar yaşatabileceğini unutmayın. Özellikle aracı sürerken veya teslim ettiğiniz anda beklenmedik sorunlar yaşamamak için imzaladığınız sözleşmeyi sonuna kadar okuyun ve anlamadığınız veya çekinceniz olduğu noktaları mutlaka sorun.

Araçtaki hasar tespitine dikkat edin

Araç kiralama firmaları, araç teslimi sırasında yaptıkları hasar tespitinde, sizden önce oluşan hasarları da sizden tahsil etmek gibi genel bir alışkanlıkları vardır. Bu yüzden, araç kiralamadan önce ve aracı teslim alırken, tüm hasarları tespit ettirmeniz çok önemlidir.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.