Babanızdan harçlık almanın 5 yolu

Sinemaya gitmek, arkadaşlarla gezmek, telefona limitsiz kontör yüklemek ve non stop konuşmak ve internete girmek. Genç olmanın olmazsa olmazlarıdır. Tabi babanızdan harçlık alabildiğiniz sürece. Babadan harçlık almak ise doğru iletişim dili kullanılmadığında zor bir sınava dönüşebilir…

0
5272

Aynı imkanlar çerçevesinde bazı arkadaşlarınızın babalarından ekstra harçlık almak gibi bir sorunu yoktur. Onların küçük sırları vardır. Yavru kedi bakışı, çok sıcak bir gülüş, tatlı birkaç söz gibi.

Siz babanızdan ekstra harçlık almak istediğinizde ise başarılı olamıyor olabilirsiniz. Üzülmeyin! Babadan ekstra harçlık alamamak sırf sizin sorununuz değil. İnternet üzerinde gençlik forumlarında en çok paylaşılan sorunlar arasında babadan ya da anneden harçlık alamama ya da ekstra harçlık alamama vardır. Soruların çok büyük kısmını “sen babandan/annenden nasıl harçlık alıyorsun” oluşturur. İşte bu noktada sizin yerinize forumlardaki çözümleri anapara.com olarak sizin için derledik. İşte size babadan harçlık almanın 5 etkili yolu…

Babaya yoksunluk hissi yaşadığınızı hissettirme

Babalar çocuklarının imkanlar dahilinden kimseden geri kalmasını istemezler. Babanıza arkadaşlarınız arasında yoksunluk hissi yaşadığınızı hissettirdiğinizde babanız çözülecektir. Mesela; herkes gidiyor ben gidemiyorum; herkesin var benim yok; arkadaşım sezondaki tüm filmleri gördü ben daha bir tanesine bile gidemedim gibi.

Babanın hassasiyetini ortaya çıkarma

Babalar çocukları için çok fedakarlık yaptıklarını düşünürler ve çocuklarının yapılan fedakarlıkları takdir etmesini isterler. Bu hassasiyetini lehinize çevirebilirsiniz. Mesela baba zaten hiçbir şey yapmama izin vermiyorsun. Geçen senede arkadaşlarla gezmeye gidecektik göndermedin. Hep ablama abime izin veriyorsun, onların her istediğini alıyorsun. Para harcamamak için yapıyorsun değil mi? Evet! pek etik olmasa da babanızdan harçlık almak için etkili bir yoldur.

Babaya ajitasyon (acındırma)

Babanızın sizin için yaptıklarını fedakarlıklarını çok takdir ettiğinizi ekstra harcama çıkararak daha fazla fedakârlık isteyemeyeceğinizi söyleyerek gurunu okşamalısınız. Daha sonra çok gitmek istediğinizi ya da o şeyi çok almak istediğinizi söyleyin ve bekleyin. Ekstra harçlık almanın en başarılı yöntemlerinden olduğu belirtiliyor.

Babayı kıskandırma

Babanız en çok onu sevmenizi ve takdir etmenizi ister. Başka babalar, ebeveynlerin veya akrabaların çocuklarına davranışında daha fazla fedakâr davranıldığını söylendiğinde bu fikre katılmadığı gibi biraz da sarsılır. Sizde babanızın bu hassasiyetini pekiştirebilirsiniz. Nasıl mı? Dayım çocuğu ne istese yapıyor. Arkadaşımın babası da öyle gibi.

Babayı pohpohlamak

Babanıza yapacağınız iltifatlar, sevgi ve sıcaklık davranışları hoşuna gidecektir. Hele de onu daha çok sevdiğini söylemeniz. Tam bu noktada babacığım seni daha çok seviyorum çünkü ne zaman arkadaşlarımla bir şeyler yapmak istesem hep sen destekliyorsun gibi sözlerden sonra istediğinizi söyleyin. Babanızın size hayır demesi çok zor olacaktır.

Başarılı iletişim kurmanın 9 yolu için TIKLAYIN!

Babadan ekstra para istemede birçok taktik daha var, kız arkadaşla buluşma, test kitabı alacağını söyleme, bunalımda gözükme, ergen tripleri atma, küsme, yemek yememe bu ve benzer şekilde forumlarda bir çok öneri var tabii. Biz en etkili olanları paylaşmaya çalıştık.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.