Verusa Holding – VERUS Hisse Senedi

0
1194

VERUSA HOLDİNG A.Ş. – VERUS

2006 yılında kurulan Verusa Holding A.Ş.’nin amacı, gelişme potansiyeli taşıyan ve kaynak ihtiyacı olan şirketler başta olmak üzere kurulmuş, kurulacak yerli veya yabancı şirketlere ortak olmak, bunların daha verimli ve karlı bir şekilde devamlılıklarını sağlamak için yönetimlerine aktif olarak katılmaktır. Verusa Holding,  enerji, finans, demir çelik, kimya ve teknoloji sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Verusa Holding’in iştirakleri arasında Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Innoted Teknoloji A.Ş., Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Enda Enerji Holding A.Ş., Profreight Taşımacılık Hizmetleri A.Ş., Standard Enerji Üretim A.Ş., Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. ve Pamukova Elektrik Üretim A.Ş. bulunmaktadır.

VERUS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Verusa Holding’in ana faaliyet konusu holding faaliyetleridir. Verusa Holding, mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde hizmet vermektedir.

Verusa Holding, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST İstanbul / BIST MALİ / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST YILDIZ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.