Yeni evli çiftler için para biriktirme stratejileri

Evlilik, yeni bir hayatın başlangıcıdır. Yeni bir başlangıç yapmak güzeldir fakat bir takım zorlukları da vardır.

0
7360

Çoğu çift evlilik kararı aldıktan sonra karşılaştıkları zorluklardan sonra ya ayrılır ya da sık sık tartışır. Peki, nedir bu zorluklar? Ev, eşya, düğün masrafları derken liste uzayıp gidiyor. Bu zorluklarla başa çıkan çiftler ise dünya evine giriyor. Tabii evlendikten sonra iş bitmiyor. O tatlı heyecanlar, canım, cicim ayları ne yazık ki çok uzun sürmüyor. Sonrasında hayat koşturmacası, geçim derdi başlıyor. Burada da devreye strateji giriyor. Yeni evli çiftler doğru bir strateji oluşturarak yarınlara yatırım yapabilir. Bunun içinde aşağıdaki maddeleri uygulamak yeterli. İşte yeni evli çiftler için para biriktirme stratejisi:

11. İndirimleri takip edin

Yeni evli bir çiftseniz gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Şimdi sadece iki kişiniz fakat çocuğunuz olduğunda sorumluluklarınız daha da artacak. Dolayısıyla fuzuli harcamalar yerine ihtiyaçlarınız doğrultusunda alışveriş yapmalısınız. Alışveriş yaparken de şu hususlara dikkat etmelisiniz; bir ürünü nasıl daha ucuza alabilirim, bu ürüne ne kadar ihtiyacım var? Sorularını kendinize yöneltmelisiniz.

Bir ürünü ucuza almanın yolu indirimleri takip etmektir. İndirimleri yakından takip ederek ihtiyacınız olan ürünü daha uygun fiyata alarak tasarruf edebilirsiniz.

2 2. Geleceğinize yatırım yapın!

Evliliğin ardından sorumluluklarınız da artar. Bu sebeple kazançlarınızı değerlendirmek için doğru yatırım yapmalısınız. Doğru bir yatırım için araştırma yapmanız şart! Potansiyel kar fırsatlarını araştırarak size uygun yatırım aracını tercih edebilirsiniz. Örneğin; bireysel emeklilik hesabı açarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz.

33. Erkenden tatil planları yapın

Evlendikten sonra balayının devamı bir tatil istemek sizin de hakkınız ama bir yandan da masraflarını düşünmeden de edemiyorsunuz? Öyleyse bütçenizi çok zorlamadan en az 6 ay öncesinden tatil planı yapmalısınız. Bu planı yaparak da lüks otellerde uygun fiyata konaklayabilirsiniz.

44. Aylık finansal tablo hazırlayın

Evlilik iyi gün, kötü gün demeden her an birlikte olmaktır. Bu birliktelikte finansal gücünüzü birleştirerek aylık bütçe planlaması yapmalısınız. Gelirinizi, giderinizi not ederek bir ay boyunca paranızı nasıl yöneteceğinize birlikte karar vererek kontrollü ilerlemelisiniz.

8 adımda tasarruf yapın? TIKLAYIN!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.