Yeni İş Kuracaklar için 6 Öneri

Yeni iş kurmayı düşünenlerin ufkunu açacak 6 pratik öneri

0
5586

Artık kendi inizi kurmanın ve zamanının geldiğini düşünmüyor musunuz? İşte, her yeni girişimcinin ihtiyacı olan 6 pratik öneri:

11 – Tecrübeli insanlarla iletişim kurun


Bunun en yaygın ifadesi network kurmaktır. Ancak yeni girişimcilerin birçoğu fikirleri ile ilgili son gelişmelerden bahsetmekten hoşlanırlar ve dinleme konusunda başarısız olurlar. Konuşurken hiçbir şey öğrenemezsiniz. Başarılı girişimciler paylaşmayı severler ancak daha iyi cevaplar vermek için anlatmaktan çok dinlemeyi tercih ederler.

22 – Başarı hikayelerini ve rol modelleri araştırın


İnternet herhangi bir kütüphane veya üniversiteden daha iyidir çünkü gerçekleri takip etmek için her gün değişir ve interaktiftir. En sevdiğiniz bloglar ve sosyal medyada takip etmekten keyif aldığınız kişiler için her gün zaman ayırın, sosyal ağlar oluşturun ve şahsi ilişkilerinizi geliştirin.

33 – Bir akıl hocası ve aynı zamanda bir arkadaş bulun


Akıl hocası size duymanız gerekenleri söylerken, bir arkadaş duymak istediklerinizi söyler. Aslına bakacak olursanız ikisine de ihtiyacınız vardır. Bütün girişimciler birbirlerine fikirler vermenin avantajlarından faydalanırlar ve eşsiz bakış açıları gerçek değer katar.

44 – Fırsatları bulmayı öğrenin


Sektörel ve akademik seminerleri takip edin. Bu sayede günün öne çıkan trendleri hakkında fikir sahibi olursunuz. Ayrıca, bugünkü ihtiyaçlarınızla örtüşen fırsatlara odaklanın, çünkü gelecekte neye ihtiyacınızın olacağını asla bilemezsiniz.

55 – İlgi alanınızla alakalı kuruluşlara yardımcı olmak için gönüllü olun

Motivasyonun pozitif olduğu bir ortamda çalışmak kadar bakış açınızı genişleten ve gerçekleri anlamanızı sağlayan daha iyi bir yol yoktur. Uzun vadeli yükümlülükler ve finansal baskılar olmadan gerçek liderlik tecrübesi yaşayabilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

66 – Küçük işletmenizi kurun


Şirket kurma ücretleri, ödeyeceğiniz vergiler, şirket kurmak için gerekli belgeler, şirketinizin internet sitesini açma konularını araştırın. Riske girmeden önce iş kurmanın bütün zorluklarını öğrenin.

İŞ OLANAKLARI EN İYİ ÜLKELER İÇİN TIKLAYIN!

Unutmayın ki, kendi kendine öğrenme herkes için uygun değildir. Bir şeyler öğrenmek için yapılandırılmış kurslardan ve her yıl birkaç hafta boyunca bir sınıfta zaman harcamaktan hoşlananlardansanız bir yaşam tarzı olarak girişimcilik size göre değildir. Çünkü yeni ve yenilikçi bir iş kurmak, sürekli kendinizi güncelleyip geliştirmeniz gereken bir süreçtir.
Son olarak, girişimci olmak için gerekli olan motivasyonunuzu kontrol etmeniz her zaman faydalı olacaktır. Girişimciliği kolay yoldan para kazanmak ve aile baskısından veya var olan stresinden kaçmak olarak görürseniz gerçek bir girişimci olamazsınız.

Bu hayatta sevdiğiniz bir şeyi yapmanın ve yaptığınız şeyi sevmenin yerine geçecek başka bir şey yoktur. Şunu da unutmayın ki: Öğrenmeyi sevmeyi öğrendiğiniz zaman siz de başarılı bir girişimci olabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.