İş olanakları en iyi ülkeler

İnsanlar çoğu zaman yaşadığı hayattan, yaptığı işten sıkılır ve bulunduğu yeri değiştirmek ister. Bazıları cesur davranarak bu düşünceyi uygulamaya geçirir, bazısı ise söylenmekten öteye geçemez. Siz de de işler çıkmaz bir hal aldıysa ve mevcut iş olanakları mutsuz olmanıza sebep oluyorsa yeni bir hayat için harekete geçme zamanı geldi demektir. Eğer hayatınızı değiştirme kararı verdiyseniz iş olanakları en iyi ülkeleri şöyle sıralayabiliriz:

0
4844

Senem Türkanoğlu/ Editör

Çin

Güncel verilerine göre; dünyanın en büyük ikinci ekonomisine sahip Çin’de işsizlik oranı ise 4.05 seviyesinde. İşsizlik oranın düşük olduğu Çin, buluşları ve yeni iş olanaklarıyla dikkat çekiyor.

Amerika

Hayallerin ülkesi Amerika’da çalışma oranı yüzde 71,2 ve 4 milyondan fazla da iş kolu mevcut. Bu iş kollarından birinde yer alarak siz de hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere

Dünyanın en büyük ekonomilerden biri olan İngiltere, iş olanakları en iyi ülkeler arasında yer alıyor. 700 binden fazla iş koluna sahip olan ülkede işsiz kalma oranı oldukça düşük.

Danimarka

Danimarka, düşük çalışma saatleri ve çalışanlarına sunduğu sosyal haklarla iş bulmak isteyenler için iyi bir alternatif. Ayrıca son verilere göre; en kolay iş kurulabilecek ülkelerden biri.

Norveç

İşsizlik oranının en düşük olduğu ülkelerden Norveç, çalışanlara pek çok imkan sunuyor. Gerek sosyal haklar, gerekse maaşlar ele alındığında kuzeyin incisi Norveç, soğuk olmasına rağmen çalışılacak ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor.

Şili

Arjantin’in batısında yer alan güney Amerika ülkesi Şili, büyüyen ekonomisi ve özellikle tarım, madencilik, inşaat sektöründeki iş kollarıyla çalışmak isteyenlere yeni iş fırsatları sunuyor.

Kanada

Suç oranının en düşük olduğu ülkelerden Kanada, güvenli bir şekilde çalışmak isteyenlerin tercihi olabilir. Çalışma oranının yaklaşık yüzde 70 olduğu Kanada’da da iş kaybetme korkusu yaşayanlar yok denecek kadar az.

İsviçre

İsviçre; refah seviyesinin yüksek, işsizlik oranın düşük olduğu ve adeta çalışanlar için bir cennet olarak tanımlanabilecek bir ülke.

Brezilya

Dünyada en fazla ücretli izne sahip olan ülke Brezilya’da pazarlama, emlak ve finans alanında büyük açık var. Bu alanlardan birinde uzmansanız Brezilya’da kendinize bir hayat kurabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.