Yünsa Yünlü – YUNSA Hisse Senedi

0
4565

YÜNSA YÜNLÜ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – YUNSA

1973 yılında Hacı Ömer Sabancı Holding bünyesinde kurulan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., satış ve pazarlama organizasyonu, üretimde sunduğu esneklikler, maliyet yapısı, vizyonu ve tecrübesiyle dünyada yünlü kumaş üretiminde ilk beş büyük kuruluş arasında yer almaktadır. Yünsa ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük yünlü kumaş üreticisi ve ihracatçısı konumundadır. Elliden fazla ülkeye ihracat yapan Yünsa’nın İngiltere ve Almanya’da satış ofisleri; yaklaşık 20 ülkede ise acentaları mevcuttur. Ayrıca Yünsa’nın İtalya’nın Biella şehrinde ve Türkiye’de Çerkezköy’de tasarım ofisleri bulunmaktadır.

Yünsa ürettiği kumaşın girdisini oluşturan yıllık 4.500 ton kamgarn iplik kapasitesinin yanında, 14.500 km kumaş dokuma kapasitesine sahiptir. Dokunan kumaşların büyük bir bölümü %100 yünlü kumaşlardan oluşmakta, bunların yanı sıra yün ile kaşmir, ipek, kaşmir-ipek, likra, polyester,  viskon, kumaşlar da üretilmektedir. ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 50001 Kalite Sistem Standardı altında üretilen Yünsa ürünlerinin Alman Hohenstein Enstitüsü tarafından Eko-Tex 100 ile çevre ve insan sağlığına zararlı olmadığı belgelenmiştir. Yünsa ayrıca Marks&Spencer, Next ve Interwoollabs laboratuvar akreditasyonlarına da sahiptir.

YUNSA işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Yünsa’nın ana faaliyet konusu yünlü tekstil mamülleri üretimi ve pazarlamasıdır. Yünsa, imalat sanayii, dokuma, giyim eşyası ve deri, dokuma sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Yünsa, Borsa İstanbul’da BIST SINAİ / BIST TEMETTÜ / BIST ANA / BIST TEKSTİL, DERİ / BIST 100 / BIST Tekirdağ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.