Adel Kalemcilik – ADEL Hisse Senedi

0
2033

ADEL KALEMCİLİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. – ADEL

1969 yılında İstanbul Kartal’daki fabrikasında üretime başlayan Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Türkiye’nin en büyük kalem üreticisi olmasının yanında Avrupa ağaç cidarlı kalem üretiminin yüzde 13’ünü gerçekleştirmektedir. 4.500 çeşit ürün ile birlikte Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Eberhard Faber, Atlas ve Max markalarının satış ve pazarlamasını gerçekleştiren Adel Kalemcilik, 60’a yakın ülkeye ihracat yapmaktadır.

1996 yılında hisselerinin yüzde 27.70’ini halka açan Adel Kalemcilik, Anadolu Grubu bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Son 20 yıl içerisinde dolar bazında 6 kat büyüyen Adel Kalemcilik, 2010 yılından beri ortalama temettü verimliliğinde ilk 25 arasında yer almaktadır.

ADEL kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Adel Kalemcilik’in faaliyet konusu her nevi kalem imalatıdır. Adel Kalemcilik, imalat sanayii ve diğer imalat sanayii sektöründe faaliyet göstermektedir.

Adel Kalemcilik, Borsa İstanbul’da BIST TEMETTÜ, BIST TÜM, BIST SINAİ, BIST İstanbul, BIST YILDIZ, BIST 100 endekslerinde dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.