ADESE Alışveriş – ADESE Hisse Senedi

0
5088

ADESE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ TİCARET A.Ş. – ADESE

1991 yılında faaliyetlerine Konya’da İttifak Holding’in bünyesinde başlayan Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş., Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Bolu, Isparta, Karaman, Kırıkkale, Konya ve Mersin olmak üzere Anadolu’nun önde gelen 9 şehrindeki 154 marketi ve 2.600’den fazla çalışanıyla yılda 35 milyonun üzerinde müşteriye hizmet vermektedir.

Aden Gayrimenkul Yön. Yatırım İç ve Dış Tic. A.Ş.’de yüzde 62, Elite Dan. ArGe Rekl. ve Halkla İlişk. Tic. A.Ş.’de yüzde 80, Konestaş Konya Gıda ve Petrol Hayv. Eğit. San. Tic. A.Ş.’de ve Kule Yön. ve Org. ve Danışmanlık A.Ş. yüzde 100 iştiraki olan Adese Alışveriş Merkezleri’nin hisse senetleri 2011 yılından beri Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.

ADESE kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Adese Alışveriş Merkezleri’nin faaliyet konusu market, süpermarket işletmeciliği, AVM gayrimenkul kiralama alanıdır. Adese Alışveriş Merkezleri, toptan ve perakende ticaret, otel ve lokantalar, perakende ticaret ve büyük mağazalar sektörlerinde hizmet vermektedir.

Adese Alışveriş Merkezleri, Borsa İstanbul’da BIST TÜM, BIST TİCARET, BIST TÜM-100, BIST HİZMETLER ve BIST ANA endekslerinde dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.