Akfen Gayrimenkul – AKFGY Hisse Senedi

0
4441

AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – AKFGY

2006 yılında İstanbul’da kurulan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak, gayrimenkul portföyü oluşturmak ve geliştirme konularında faaliyet göstermektedir. Akfen GYO’nun ana uzmanlık alanı orta sınıf otel projeleri geliştirip, inşa ettirmektir. Bu konuda uluslararası zincir otel işletmecisi olan Accor ile stratejik işbirliği yapan Akfen GYO, İbis ve Novotel marka şehir otellerini geliştirmektedir.

Akfen GYO, İstanbul’da 2 İbis ve Novotel, Ankara’da İbis, Eskişehir’de İbis, Trabzon’da Novotel, Kayseri’de İbis ve Novotel, Gaziantep’te İbis ve Novotel, Bursa’da İbis, Adana’da İbis ve İzmir’de İbis Otel olmak üzere Rusya Yaroslavl’da İbis, Rusya Samara’da İbis, Rusya Kaliningrad’da İbis, Rusya Moskova’da İbis ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ise beş yıldızlı Merit Park Otel ile inşaatları devam eden Tuzla’da İbis ve Karaköy’de Novotel projeleri ile birlikte toplam 20 otellik bir portföye ulaşmıştır.

AKGFY kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Akfen GYO’nun faaliyet konusu gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. Akfen GYO, mali kuruluşlar, gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektöründe faaliyet göstermektedir.

Akfen GYO, Borsa İstanbul’da BIST MALİ, BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT., BIST TÜM, BIST TÜM-100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.