Aksa Enerji – AKSEN Hisse Senedi

0
2120

AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. – AKSEN

1997 yılında kurulan Aksa Enerji Üretim A.Ş., 16 santralden oluşan portföyü ve 2.198 MW kurulu gücüyle Türkiye’nin lider serbest elektrik üreticilerinden biridir. Aksa Enerji’nin iştiraki olduğu Kazancı Grubu, ihtisas alanı olan enerji sektöründe yarım asrı aşkın bir süredir faaliyet gösteren bir şirketler grubudur.

Aksa Enerji, akaryakıt, doğal gaz, rüzgâr, hidroelektrik ve linyit santralleri ile elektrik enerjisi üretiminde ülkenin önde gelen enerji şirketlerinden biridir. Aksa Enerji ayrıca, K.K.T.C.’nin elektrik enerjisi ihtiyacına ülkede faaliyet gösteren üretim santrali ile katkıda bulunmaktadır. Yerli ve yenilenebilir kaynaklara yatırım yapan Aksa Enerji, bu yatırımlarını her geçen gün artırmaktadır. Şirket, portföyündeki 7 adet rüzgar, 1 adet hidroelektrik ve Bolu Göynük Termik Santrali ile Türkiye’nin en büyük yerli ve yenilenebilir enerji üretim kapasitelerinden birine sahiptir.

AKSEN kodu ile kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Aksa Enerji’nin faaliyet konusu elektrik enerjisi üretim tesisi kurulması, işletmeye alınması, satın alınması, kiralanması, elektrik enerjisi üretimi, üretilen elektrik enerjisinin ve/veya kapasitenin müşterilere satışıdır. Aksa Enerji elektrik gaz ve su, elektrik gaz ve buhar sektörlerinde hizmet vermektedir.

Aksa Enerji, Borsa İstanbul’da BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ, BIST 100-30, BIST 50, BIST HİZMETLER, BIST 100, BIST ELEKTRİK, BIST İstanbul, BIST TÜM, BIST YILDIZ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.