Akiş Gayrimenkul – AKSGY Hisse Senedi

0
1294

AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – AKSGY

2012 yılında Akkök Holding’in iştiraki olarak kurulan Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. geniş ve zengin portföy yapısı sayesinde yatırımcılara tek bir şirket hisse senedi üzerinden gayrimenkulün farklı alanlarına yatırım yapma olanağı sunmaktadır. 2014 yılında gayrimenkul geliştirme faaliyetleri kapsamında kentsel dönüşüm ve cadde mağazacılığına yönelik yatırımlar yapan Akiş GYO, Saf GYO ile birlikte geliştirdiği Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile beraber İstanbul Bağdat Caddesinde cadde mağazacılığı alanda yatırımlara sahiptir.

2013 yılından beri Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Akiş GYO, hayata geçirdiği projelerde sektör eğilimlerini ve sosyo-ekonomik gelişmeleri takip etmektedir. AKSGY kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Akiş GYO’nun faaliyet konusu gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım yapmak ve Esas Sözleşmesinde yer alan faaliyet alanlarıdır. Akiş GYO, mali kuruluşlar, gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Akiş GYO Borsa İstanbul’da BIST TÜM, BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT., BIST MALİ, BIST TÜM-100, BIST KURUMSAL YÖNETİM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.