Altın fiyatları

0
2731

Son dönemde oldukça inişli çıkışlı bir seyir izleyen altın fiyatları yeniden yönünü yukarı çevirme çabasında. Altının ons fiyatı özellikle petrol fiyatlarındaki düşüşün durmasının ardından toparlanmaya çalışıyor

Özellikle İsviçre referandumunda ‘hayır’ çıkmasının ardından 40 dolardan fazla gerileyen ve 1142 dolar seviyesini gören altının ons fiyatı bu seviyesinden başlattığı toparlanma hareketini 1221 dolar seviyesine kadar taşıdı. Ağırlıklı olarak 1200 dolar seviyesi üzerinde tutunmaya çalışan altın fiyatlarının seyri bu seviyenin üzerinde tutunup tutunamamasına bağlı.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Altının ons fiyatındaki bu hareket iç piyasadaki altın fiyatlarını da etkiledi. Çeyrek altın fiyatları bir ara 140 TL’nin de altına gerileyerek 132 TL seviyelerini gördü. Altının ons fiyatında yaşanan toparlanmanın ardından yeniden 140 TL civarlarına kadar yükselen çeyrek altın fiyatları bu seviyenin üzerinde tutunma çabası içinde.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altında da benzer bir seyir hakim. Altının ons fiyatındaki sert düşüşün etkisiyle 81,64 TL seviyelerine gerileyen gram altın fiyatları tekrar uzmanlar tarafından kritik bir seviye olarak 86,30 TL seviyesinin üzerine çıktı. Analistler yükselişin devam etmesi için 88,25 TL seviyesinin teknik anlamda önemli olduğunu belirtiyor.

Çeyrek altın ne kadar? Altın alınır mı? Altın düşecek mi? Altın fiyatları gerilemeye devam edecek mi? Altın fiyatlarında hangi seviyeler kritik?

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Tüm altın fiyatları için: https://anapara.com/tag/altin/

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.