Altın fiyatlarında neler oluyor?

0
402

Altın, küresel ekonominin yavaşladığı endişelerinin teşvik spekülasyonlarını alevlendirmesi ve güvenli liman olarak görülen altına talebin artması ile 2 haftanın en yüksek seviyesinde tutunuyor ve Haziran ayından bu yana en büyük haftalık yükselişi kaydetmeye ilerliyor.

ALTIN FİYATLARINDAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Spot altın, dün 1,224.33 seviyesinde iken, bugün Singapur saati ile 08:43’te 1,224.25 dolardan işlem gördü. Altın, Fed’in küresel ekonomideki yavaşlamanın ABD ekonomisine risk oluşturduğunu açıklamasının ardından dün 1,233.43 dolar ile 23 Eylül’den bu yana en yüksek seviyeyi gördü.

Altın bu hafta yüzde 2.8’lik artış ile 20 Haziran’dan bu yana en büyük haftalık yükselişi göstermeye ilerliyor ve aynı zamanda yükselişi 5. güne taşıyarak Şubat ayından bu yana en uzun süreli kazanç dönemini kaydetmeye hazırlanıyor. Bloomberg Spot Dolar Endeksi, Fed’in faiz oranlarını ‘kayda değer bir süre’ daha sıfıra yakın seviyede tutacağı açıklaması ile 7 haftalık ralli sonlandırıyor.

Ayers Alliance Securities baş yatırımcısı Jonathan Barratt, “Yatırımcılar büyük ihtimalle yeniden teşvik arayışı içine girdiler” dedi.

Aralık vadeli altın kontratı, bugün New York Comex’te ons başına 1,224.70 dolardan alıcı buldu. Vadeliler yüzde 1.6 gerileme ile dün 1,225.30 dolar seviyesinde idi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.