Anadolu Cam – ANACM Hisse Senedi

0
4342

ANADOLU CAM SANAYİİ A.Ş. – ANACM

1935 yılında İstanbul Paşabahçe’de kurulan ANADOLU CAM SANAYİİ A.Ş., yılda 2.3 milyon ton üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük, dünyanın ve Avrupa’nın ise dördüncü büyük cam ambalaj üreticisi konumundadır.

Anadolu Cam üretim faaliyetlerini Türkiye’de 3, Rusya’da 5, Ukrayna’da 1 ve Gürcistan’da 1 olmak üzere toplam 10 tesiste gerçekleştirmektedir. 2002 yılında Anadolu Cam Rusya’da bünyesinde kurduğu Ruscam Cam Ambalaj şirketi ve bu şirket bünyesinde faaliyete alınan Gorokhovets, Pokrovsky, Ufa, Kirishi, Kuban ve Ukrayna Merefa’daki fabrikaları ile yurtdışı üretim kapasitesini yılda 1,3 milyon tona yükseltmiştir.

Hisse senedi ANACM işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Anadolu Cam’ın faaliyet konusu modern ve verimli bir cam sanayinin kurulması için gerekli işleri yapmak ve kurmak, her çeşit maden ve taş ocağı maddelerini işletmek, bunlar için gerekli arama ve işletme ruhsatları almak ve imtiyazlarını tesis etmek veya her nevi ruhsat ve imtiyaz sahipleriyle ortaklaşa işletmek veya bunları devralmaktır. Anadolu Cam imalat sanayii, taş ve toprağa dayalı, cam ve cam ürünleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Anadolu Cam, Borsa İstanbul’da BIST 100-30, BIST YILDIZ, BIST TÜM, BIST SINAİ, BIST 100, BIST TAŞ, TOPRAK endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.