Altınyağ Kombinaları – ALYAG Hisse Senedi

0
1321

ALTINYAĞ KOMBİNALARI A.Ş. – ALYAG

1962 yılında İzmir’de kurulan Altınyağ Kombinaları A.Ş., bitkisel yağ üretimi gerçekleştirmektedir. Artı Yatırım Holding bünyesinde 53 milyon TL’lik yatırım alarak üretim ve finansman yapısını güçlendiren Altınyağ, son tüketiciye yönelik ambalajlı yağ üretimini durdurarak küresel pazarda daha karlı ve aynı zamanda rekabetin az olduğu ham yağ üretimine yönelmiştir. Bu sayede yağ ve biyodizel sektörlerinde hammadde sağlayıcı duruma gelmiştir.

Altınyağ, ayçicek tohumu, soya fasulyesi, kanola tohumu, keten tohumu, ketencik tohumu, mısırözü tohumu gibi bitkisel yağlı tohumlardan ham yağ, yarı rafine ve tam rafine yağ ile yem sektörüne yönelik küspe üretimi gerçekleştirmektedir. 15 bin metrekaresi kapalı, 31 bin metrekarelik üretim tesislerine sahip olan Altınyağ, 350 ton rafinasyon kapasitesine sahip bulunmaktadır.

ALYAG işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Altınyağ’ın faaliyet konusu bitkisel yağ üretim ve satışıdır. Altınyağ imalat sanayii, gıda, içki ve tütün ve gıda maddeleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Altınyağ, Borsa İstanbul’da BIST İzmir, BIST TÜM-100, BIST TÜM, BIST GIDA, İÇECEK, BIST ANA, BIST SINAİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.