Avrasya Gayrimenkul – AVGYO Hisse Senedi

0
2308

AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – AVGYO

1996 yılında kurulan Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2010 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına dönüşmüştür. Avrasya Gayrimenkul, gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı haklardan oluşan bir portföy oluşturmak ve söz konusu gayrimenkul portföyünü gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin mevzuatla belirlenmiş ilke ve kurallar çerçevesinde yönetmektedir.

Portföyünde Çarşamba Şehirlerarası Otobüs Terminali, Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali, Metrocity 17`nci Kat, Havza Şehirlerarası Otobüs Terminali, Metrocity C Blok 5`nci Kat Daire 316, Antalya İli Alanya İlçesi Gökay Sitesi D Blok Daire 1-3 ve Antalya İli Alanya İlçesi Gökay Sitesi R Blok Daire 1-3 bulunan Avrasya Yatırım’ın ayrıca Havza, Çarşamba ve Samsun otogarları da bulunmaktadır.

AVGYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Avrasya Yatırım’ın faaliyet konusu Sermaye Piyasası Kurulu‘nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmek ve esas olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım yapmak üzere ve kayıtlı sermayeli olarak kurulmuş halka açık anonim ortaklıktır. Avrasya Yatırım, mali kuruluşlar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Avrasya Yatırım Borsa İstanbul’da BIST MALİ, BIST TÜM-100, BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. ve BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.