Beklenen görüşme sonuçlandı

0
2691

Çipras, Yunanistan'ın sorunlarının suçlusunun Almanya olmadığını söyledi. Çipras, "Ülkenin sorunları için yabancıları suçlamak doğru değil" dedi ve büyük yapısal reformlar için söz verdi.

NE YUNANLAR ÇOK TEMBEL…

Yunanistan Başbakanı, "Bazı klişeleri kaldırmamız lazım. Ne Yunanlar çok tembel ne de Yunanistan'ın sorunlarının suçlusu Almanya" diye devam etti. Reuters'ın haberine göre basın toplantısında gülümseyerek konuşan Çipras, "Bu bizim birbirimizi daha iyi anlamak için önemli bir toplantıydı" dedi.

REFORM LİSTESI HAZIRLADI

Acil nakit ihtiyacı olan Yunanistan'a yardım programı kapsamında kalan kredi dilimlerinin serbest bırakılması için Çipras'ın, Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis ve Maliye Bakanı Yanis Voroufakis ile hafta sonu bir reform listesi hazırladığı ifade edildi. Reform listesinde devlet kasalarına para girmesi için vergilerin artırılması, özelleştirme yapılması ve vergi kaçıranların vergilerini ödemelerinin sağlanması gibi bazı başlıkların yer aldığı kaydedildi.

REFORM PAKETİ EN GEÇ PAZARTESİ SUNULACAK

Yunanistan, reform paketini en geç pazartesiye kadar Euro Bölgesi maliye bakanlarına sunacağını açıkladı. Yunan medyasına demeç veren Yunanistan hükümet sözcüsü, reform paketinde ülkeyi resesyona iten unsurların değil yapısal değişikliklerin yer alacağını kaydetti. Yunan sözcü, Berlin'de görüşen Çipras ile Merkel'in derinlemesine olmasa da ana hatlarıyla reformları ele aldıklarını ifade etti.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.