Bomonti Elektrik – BMELK Hisse Senedi

0
1301

BOMONTİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT TURİZM VE TİCARET A.Ş.

2007 yılında kurulan Bomonti Elektrik Mühendislik Müşavirlik İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş., er nevi enerji tesisi inşa etmek, işletmek ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işlerini gerçekleştirmektedir.

Bomonti Elektrik’e Türkiye Elektrik Kurumu dışındaki kuruluşların elektrik üretimi, dağıtımı ve ticareti ile görevlendirilmesi hakkındaki 3096 sayılı kanunun 4. Maddesi ve anılan kanunun uygulanması ile ilgili 4 Eylül 1985 tarih ve 18858 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Türkiye Elektrik Kurumu dışındaki kuruluşlara elektrik enerjisi kurma ve işletme izni verilmesi esaslarını belirleyen yönetmelik hükümleri uyarınca Adıyaman ili Çelikhan İlçesi sınırları içerisinde Şifrin Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali tesisi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından  25.03.2010 tarih , 2481-24 sayılı karar ve EÜ/2481-24/1609 Numaralı Lisansla 49 yıl süreyle Üretim Lisansı verilmiştir.

BMELK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Bomonti Elektrik’in faaliyet konusu Elektrik enerjisi üretim tesisi kurulması, işletmeye alınması, kiralanması, elektrik enerjisi üretimi,üretilen elektrik enerjisinin ve/veya kapasitenin müşterilere satışı ile iştigal etmektir.

Bomonti Elektrik Borsa İstanbul’da GELİŞEN İŞLETMELER PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.