Borusan Mannesmann – BRSAN Hisse Senedi

0
4366

BORUSAN MANNESMANN BORU SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – BRSAN

1958 yılında kurulan Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş., çelik boru üretimi gerçekleştirmektedir. Borusan Mannesmann, üretimini 3 kıtadaki 5 fabrikası, 1,4 milyon tonluk üretim kapasitesi ile gerçekleştirmektedir.

Başta ABD, Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere; birçok önemli enerji, petrol ve gaz hattı projelerinin boru üretimini gerçekleştiren Borusan Mannesmann, Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı, NK1 Petrol Boru hattı, Şahdeniz, Mavi Akım, Türkiye-Yunanistan Boru Hattı, Macaristan Doğalgaz Boru Hatları, ABD Elba Express Projesi ve TANAP projesinde ürettiği ürünler kullanılmaktadır.

BRSAN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Borusan Mannesmann’ın faaliyet konusu her nevi sınai teşebbüs kurmak ve işletmek. Bilhassa her nevi boru ve madeni eşya imalatı ile beraber ihracat, ithalat, mümessillik, komisyon, taahhüt ve en geniş manasıyla ticari muamelelerle iştigaldir. Borusan Mannesmann imalat sanayii, metal ana sanayi, demir, çelik metal ana sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Borusan Mannesmann Borsa İstanbul’da BIST SINAİ / BIST TEMETTÜ / BIST YILDIZ / BIST TÜM / BIST İstanbul / BIST 100 / BIST 100-30 / BIST METAL ANA endekslerine dahilidir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.