Borusan Yatırım – BRYAT Hisse Senedi

0
1365

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. – BRYAT

1977 yılında kurulan Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş., çelik, distribütörlük, lojistik ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerine iştirak ederek yüksek büyüme potansiyeline sahip ve kendi alanında lider konumdaki şirketlerden oluşan bir portföy oluşturmuştur. Borusan Yatırım, 1996 yılından beri Borusan grubunun ikinci halka açık şirketi olarak işlem görmektedir.

BRYAT işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Borusan Yatırım’ın faaliyet konusu Borusan Grubunun sinai, ticari ve hizmet sektöründe faaliyet gösterecek müesseselerini kurmak, mevcutlara iştirak etmek veya devir almak, iştirak ettiği ve yönetimine katıldığı şirketlerin yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim meselelerine çözüm getirmek, riski dağıtmak, konjonktür dalgalanmalarına karşı yatırımlarını korumak ve böylece bu şirketlerin gelişmelerini ve sürekliliklerini temin etmektir. Borusan Yatırım,  mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Borusan Yatırım, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST TÜM / BIST ANA / BIST İstanbul / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST MALİ / BIST TEMETTÜ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.