Demisaş – DMSAS Hisse Senedi

0
1314

DEMİSAŞ DÖKÜM EMAYE MAMÜLLERİ SANAYİİ A.Ş. – DMSAS

1974 yılında kurulan Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayii A.Ş., döküm alanında faaliyet göstermektedir. Yıllık 80 bin ton üzerinde üretim kapasitesine sahip olan Demisaş, 1989 yılında buzdolabı kompresörü, 1994 yılında otomotiv parçaları, 2001 yılında fren emniyet parçaları ve 2010 yılında ağır taşıt fren parçaları üretmeye başlamıştır.

Bilecik`te bulunan 130 bin metrekarelik üretim tesisleri ve Darıca Kocaeli`ndeki yeni yönetim merkeziyle hizmet veren Demisaş, 1997 yılında hisseleri halka arz edilmiştir.

DMSAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Demisaş, her türlü demir, döküm, emayeli döküm kaplar ve diğer eşyayı üretecek sanayi kurmak işletmek ve bunlara katılmak; demir döküm ve emaye sanayi veya bu sanayi herhangi bir şekilde ilgilendiren yardımcı veya tamamlayıcı sanayi yanında her türlü madeni eşya sanayini kurmak işletmek veya bunlara katılma konularında faalite göstermektedir. Demisaş imalat sanayii, metal ana sanayi, demir, çelik metal ana sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Demisaş, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST METAL ANA / BIST TÜM / BIST ANA / BIST SINAİ endekslerine dahilidir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.