Doğuş Otomotiv – DOAS Hisse Senedi

0
1040

DOĞUŞ OTOMOTİV SERVİS VE TİCARET A.Ş.

1994 yılında kurulan Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., bireysel ve kurumsal müşterileri­ne Volkswagen Binek Araç, Audi, SEAT, Škoda, Bentley, Lamborghini, Bugatti, Porsche, Volkswagen Ticari Araç, Scania markalarından ve bu markaların 80’i aşkın modelinden oluşan geniş bir ürün portföyü ile beraber endüstriyel ve deniz motorları pazarında Scania Engines markasıyla ve soğutma sistemleri pazarında Thermo King’i müşterilerine sunmak­tadır.

Tüm ülkeye yayılmış olan 520’den fazla müşteri buluşma noktası, Doğuş Otomotiv,  VW Grubu’yla güvene dayalı yakın işbirliğinin bir sonucu olarak 2009 yılından itibaren Lozan’da D-Auto Suisse SA adıyla Porsche Yetkili Satıcı ve Servis hiz­meti vermeye başlamıştır. Doğuş Otomotiv, yine yurtdışı faaliyetleri kapsamın­da, Kuzey Irak’ta Volkswagen ve Audi markaları distribütörlüğü için Erbil mer­kezli D-Auto LLC şirketini yakın tarihte hizmete açmıştır.

DOAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Doğuş Otomotiv’in faaliyet konusu otomotiv ve yedek parça ithalatı, satışı – pazarlama ve servis hizmetleridir. Doğuş Otomotiv, toptan ve perakende ticaret, otel ve lokantalar, toptan ticaret, mak.ve donatım motorlu araçlar, elektrikli otomobil sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Doğuş Otomotiv, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST TEMETTÜ 25 / BIST TİCARET / BIST İstanbul / BIST 100 / BIST HİZMETLER / BIST TEMETTÜ / BIST YILDIZ / BIST 30 / BIST 50 endekslerine dahilidir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.