Denizbank – DENIZ Hisse Senedi

0
1865

DENİZBANK A.Ş. – DENIZ

1938 yılında kurulan Denizbank A.Ş. bankacılık sektöründe hizmet vermektedir. 1997 yılının başında, bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınan DenizBank’ı, Avrupa’nın önde gelen finans gruplarından Dexia Ekim 2006’da bünyesine katmıştır. 6 yıl boyunca Dexia’nın ana hissedarlığında faaliyetlerini sürdüren DenizBank, 28 Eylül 2012 itibarıyla Rusya’nın en büyük bankası Sberbank çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir. 1 Temmuz 2013 itibarıyla ise, Citi’nin Türkiye’deki bireysel bankacılık bölümünü, 600 binden fazla müşteri ve 1.400’e yakın çalışanı ile devralmıştır.

Yurtiçinde ve Bahreyn’deki toplam 689 adet DenizBank şubesinin yanı sıra, DenizBank AG’nin toplam 43 adet şubesi bulunmaktadır. Ayrıca, DenizBank, Alternatif Dağıtım Kanalları sayesinde, gerek perakende gerekse kurumsal müşterilerine dünyanın her köşesinden internet ortamında finansal işlemler yapma olanağı sağlamaktadır.

DENIZ işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören DenizBank’ın faaliyet konusu bankacılık faaliyetleridir. DenizBank mali kuruluşlar, bankalar ve özel finans kurumları sektörlerinde hizmet vermektedir.

DenizBank Borsa İstanbul’da KESİN ALIM-SATIM PAZARI / KESİN ALIM-SATIM PAZARI-(NİTELİKLİ YATIRIMCILAR ARASINDA) / ANA PAZAR’ın işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.