Deva Holding – DEVA Hisse Senedi

0
1195

DEVA HOLDİNG A.Ş. – DEVA

1958 yılında kurulan Deva Holding A.Ş., Türkiye’nin köklü ilaç üreticileri arasında yer almaktadır. Beşeri ilaç ve hammadde üretimi ile pazarlamasını gerçekleştiren Deva Holding, veteriner ilacı, kolonya ve tıbbi ampul üretimi de gerçekleştirmektedir. Deva Holding, küresel ölçekte sağlıklı yaşama herkesin erişebilmesi amacıyla, yenilikçi ve farklı  ürünleri yüksek kaliteli bir deneyim ile sunma, rekabet ettiği alanlarda dev ilaç markaları  yaratarak ilk tercih olma hedefinde hızlı adımlarla yürümektedir. Deva Holding, her sene piyasaya yeni ürünler sunmak suretiyle ürün çeşitliliğini zenginleştirerek fark yaratmaktadır. Hali hazırda, ürün portföyünde onkolojiden kardiyolojiye, solunum sisteminden sinir sistemine 13 farklı terapötik alanda yaklaşık 350 ürün bulunmaktadır.

Deva Holding’in çoğunluk hisseleri, 2006 yılında uluslararası fon yönetim şirketi GEM Global Equities Management S.A.’nın yönetmekte olduğu fonlar tarafından alınmış, yönetimi üstlenmek üzere EastPharma Ltd. kurulmuştur. Bölgesel büyüme operasyonları ve ihracat faaliyetleri artarak devam eden Deva Holding, aralarında İsviçre’nin ve Almanya, Hollanda ve İngiltere gibi AB ülkelerinin yer aldığı çok sayıda ülkede 400’ün üzerinde ruhsata sahiptir.  Yeni Zelanda da dahil olmak üzere 25’ten fazla ülkeye ilaç ve ilaç hammaddesi ihracatı gerçekleştirilmektedir.

DEVA işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Deva Holding’in faaliyet konusu beşeri ilaç ve ilaç hammaddesi üretim ve pazarlamasıdır. Deva Holding imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, diğer kimyasal ürünler sanayii sektörlerinde hizmet vermektedir.

Deva Holding, Borsa İstanbul’da BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST YILDIZ / BIST SINAİ / BIST TÜM / BIST 100-30 / BIST 100 / BIST Tekirdağ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.