Despec Bilgisayar – DESPC Hisse Senedi

0
4546

DESPEC BİLGİSAYAR PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş. – DESPC

1998 yılında İndeks Teknolojik Ürünler Dağıtım A.Ş.’nin Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’ye dönüşmesi ile kurulmuştur. Despec, Türkiye genelinde bilgisayar firmalarına, kırtasiyecilere ve bilişim marketlerine ihtiyacı duyulan tüm Bilişim Teknolojileri tüketim malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Merkezi Hollanda’da bulunan Despec Group B.V Mayıs 1998’de Şirket’e yüzde 50 hisse ile ortak olmuştur. Despec’in diğer ortağı, Bilecik ailesinin ortak olduğu Desbil Teknolojik Ürünler A.Ş.’dir. Bilecik ailesi, Türkiye’nin önde gelen BT ürünleri dağıtıcısı olan İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Index”)’nin kurucusu ve yüzde 43,4 ortağıdır.

DESPC işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Despec, BT tüketim malzemeleri ( toner, mürekkep kartuş, dizüstü bilgisayar, şerit, yedekleme ürünleri, kağıt ürünleri, yan aksam ve aksesuarlar ) dağıtımı konusunda faaliyet göstermektedir. Despec teknoloji ve bilişim sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Despec, Borsa İstanbul’da BIST İstanbul / BIST BİLİŞİM / BIST TEKNOLOJİ / BIST TEMETTÜ / BIST ANA / BIST 100 / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.