Ditaş Doğan – DITAS Hisse Senedi

0
1158

DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş. – DITAS

1972 yılında kurulan Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş., rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi araç alt yapı parçalarını üretmektedir. Ditaş, yıllık 4.5 milyon adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük OE’ye üretim yapan rot üreticisidir.

Ditaş, Türkiye’de ticari araç imalatçılarının rot talebinin yüzde 80’nini, binek araçlarının da yüzde 15’ni karşılamaktadır. Niğde’de 20.000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 252.000 metrekareslik bir alanda; deneyimli ve eğitimli 400’e yakın çalışanıyla üretim yapmakta olan Ditaş, müşteri isteklerini zamanında karşılayan tasarım kabiliyeti, araç kullanımı şartlarında simüle eden prototip test tesisleri, modern ve yeni makine parkı, esnek üretim prosesleri ile kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir.

DITAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Ditaş otomotiv tedarik sanayi içerisinde yer almakta ve her türlü kara nakil vasıtalarının direksiyon ve süspansiyon sistemi parçaları imalatını gerçekleştirmektedir. Ditaş imalat sanayi, metal eşya, makine ve gereç yapım, taşıt aracları sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ditaş Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST TÜM / BIST SINAİ / BIST METAL EŞYA, MAKİNA / BIST ANA endekslerine dahilidir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.