Doğtaş Kelebek – DGKLB Hisse Senedi

0
5155

DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – DGKLB

1935 yılında kurulan Kelebek Mobilya’nın, 2012 yılında Doğtaş Mobilya A.Ş. tarafından satın alınması ile kurulan Doğtaş Kelebek Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Düzce’de 40 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 186 bin metrekarelik bir alanda, yüksek teknoloji ve üstün kalite yaklaşımı ile mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımları üretmektedir.

Yurt içinde ürünlerini 150’nin üzerinde mobilya ve mutfak mağazasında tüketicilerin beğenisine sunan Doğtaş Kelebek, ayrıca yaklaşık 15 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel ürünleri ihracıyla da uluslararası pazarda seçkin markalar arasında yer almaktadır.

DGKLB işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Doğtaş Kelebek’in ana faaliyet konusu her türlü mekan ve işyerinin donanımı ile ilgili mobilya ve oturma gruplarının imalatı, alımı ve satımı. Doğtaş Kelebek imalat sanayii, orman ürünleri ve mobilya, ağaç mobilya ve döşeme sanayi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Doğtaş Kelebek Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM / BIST ANA / BIST 100 / BIST SINAİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.