Doğuş GYO – DGGYO Hisse Senedi

0
4615

DOĞUŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – DGGYO

1997 tarihinde Osmanlı GYO’nun 2001 yılında her ikisi de Doğuş Grubu’na ait olan Osmanlı Bankası ve Garanti Bankası’nın birleşmesi neticesinde, yüzde 51 sermaye payı Garanti Bankası mülkiyetine geçmiş, Garanti GYO unvanı ile Garanti Bankası’nın bir iştiraki haline gelmiştir. 2011 yılında ise General Electric (GE) Capital Corporation, Doğuş-GE GYO’da sahip olduğu hisselerinin tamamının Doğuş Holding’e satışı tamamlamış ve şirketin ortaklık yapısı yüzde 51 Doğuş Holding ve yüzde 49 halka açık olacak şekilde değişmiştir. Aynı tarih itibariyle şirketin ticari unvanı ise Doğuş GYO A.Ş. olarak tescil ettirilmiştir.

Doğuş GYO’nun portföyünde Doğuş Center Maslak, Doğuş Center Etiler, Gebze Center AVM ve Antalya 2000 Plaza bulunmaktadır. Şu anda Doğuş GYO Gebze Center Ek Binalar ve Otel Projesi’ni devam ettirmektedir.

DGGYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Doğuş GYO,  Sermaye Piyasası Kurulu‘nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemeleri ile belirlenmiş usul ve esaslar dahilinde, gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve Kurulca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletmek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan ve Sermaye Piyasası Kanununun 48inci maddesinde sınırı çizilen faaliyetler çerçevesinde olmak kaydı ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği’nde izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen bir sermaye piyasası kurumudur. Doğuş GYO mali kuruluşlar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Doğuş GYO, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST MALİ / BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. / BIST 100 / BIST KURUMSAL YÖNETİM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.