Doktor Kıyamet ‘dengeli olun’ dedi

0
3023

USA Today gazetesine verdiği telefon röportajında Faber, "Ben olsam, portföyümü yüzde 25'i hisse senedi, yüzde 25'i konut, yüzde 25'i peşin para ve tahvil, yüzde 25'i de altın olacak şekilde ayrıştırırdım" dedi. Geçen hafta CNBC ve Marketwatch röportajlarındaki gibi Faber bu söyleşide de S&P 500'de yüzde 30'lük düzeltme öngördüğünü söyledi.

WALL STREET’TE BÜYÜK ÇÖKÜŞ SENARYOSU

Wall Street'in 1987 yılındaki büyük çöküşe benzer bir senaryo yaşayabileceğini söyleyen Faber, "1929'dan bu yana tam 15 ayı piyasası gördüm. Yaklaşık her 6 yılda bir ayı piyasasına giriyoruz. Ayı piyasasında tam 21 çeyreklik yani 5 yılı aşkın bir sürenin kazancı geri veriliyor" dedi. Faber, boğaların yıl sonuna kadar piyasalardaki yükselişin süreceği konusunda haklı çıkması halinde Wall Street'in 2015'te 2010 yılındaki seviyelere döneceğini öngördü.

SOSYAL MEDYADA 'BALON' VAR

Mevcut durumda özellikle sosyal medya hisselerinde balon olduğuna dikkat çeken The Gloom, Boom and Doom Report'un yayıncısı ve editörü, "bana soracak olursanız bioteknoloji hisselerinde de balon var" diye ekledi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.