Dolar bugün ne olur? 24.10.2016

Geçtiğimiz hafta 3,06 liranın altında kadar geriledikten sonra cuma günü yeniden toparlanan dolar bugün ne olur? İşte dolara yönelik beklentiler...

0
1632

Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz indirimlerine ara vermesinin ardından piyasalarda artan güven unsurunun desteğiyle geçen hafta tarihi zirveden yönünü aşağı çeviren dolar yeni haftaya 3,07’nin üzerinde başladı.

Bankalararası piyasada dolar 3,07-3,08 bandında hareket ediyor. Dolarda jeopololitik gelişmeler ve küresel piyasalar takip edilecek.

TCMB geçen hafta sadeleşme adımları kapsamında faiz koridorunun üst bandında art arda yedi aydır devam eden indirimlere ara vermişti.

Başkanlık sistemi tartışmaları, jeopolitik riskler ile küresel piyasaların etkisiyle geçen hafta 3,1140’la rekor tazeleyen dolar Merkez’in faiz kararı ile düşüşe geçmişti.

Dolardaki küresel değerlenme eğilimi ise kurdaki iyimserliği sınırlayan ana etken olmaya devam ediyor. Fed yetkililerinden gelen ve yıl sonunda ABD’de faizlerin artırılacağı beklentilerini kuvvetlendiren açıklamaların ardından dolar yaklaşık dokuz ayın zirvesine yakın seyrediyor.

DOLAR BUGÜN NE OLUR?

Uzmanlar; dolar/TL’de 3.0650’nin  önemli seviye olduğunu belirtiyor. Merkez Bankası’nın faizlerde değişikliğe gitmemesi kararına karşılık kurda baskı hafiflemiş göründüğünü vurguluyor. Bu anlamda 3.0650 seviyesinin önemli olarak kabul edilebilecek bir destek bölgesi olduğunun altını çiziyor. Bu seviye üzerinde çanağın yeni zirvelere doğru hareket alanı getirmesinin mümkün olabileceğini kaydediyor.

DOLAR  2016’NIN SONUNDA NE OLUR? TIKLAYIN!

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.