Dolar tekrar 2,45 TL’nin üzerinde…

0
2633

Atina'nın uluslararası yardım programında altı aylık süre uzatımı istemeyi reddetmesiyle güne sınırlı yükselişle başlayan kurda küresel piyasaların belirleyici olmayı sürdürmesi bekleniyor.

DOLARDAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Güne 2,4552'den başlayan dolar bu seviyeye yakın işlem görüyor. Euro, Yunanistan ve euro bölgesi maliye bakanları arasındaki görüşmelerin Atina'nın uluslararası yardım programında altı aylık süre uzatımı istemeyi reddetmesiyle anlaşmasız sona ermesinin ardından bugün düştü. Bankacılar anlaşma sağlanamamasının küresel iyimserliği bir miktar azalttığını ancak etkinin sınırlı kaldığını belirttiler.

Dolar/TL geçen hafta test ettiği 2,5155 seviyesindeki tarihi zirvesinden, Ukrayna-Rusya gerginliğinin ateşkes ile azalması ve Fed faiz artışlarının ötelenebileceği umutlarını artıran ABD verisiyle uzaklaşmıştı.

Siyasilerden son birkaç günde Merkez Bankası'na yönelik eleştiri gelmemesi ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın geçen hafta TCMB'ye yönelik, piyasalar tarafından olumlu algılanan açıklamaları da TL'yi desteklemeye devam etti

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.